Kako SSL certifikati zaščitijo vašo spletno stran?

Internet je okolje, kjer lahko na eni strani najdemo številne priložnosti za odličen posel, po drugi strani pa smo izpostavljeni večjemu tveganju za različne goljufije ali celo hekerske napade. V izogib temu vsem lastnikom spletnih strani priporočamo enega izmed SSL certifikatov.

SSL certifikati so posebni internetni certifikati, ki ščitijo vašo domeno, hkrati pa z njim pridobite zaupanje številnih obiskovalcev spletne strani. Če želite biti uspešni v sovjem poslu, potem je investicija v SSL certifikat za vas skorajda nujna. 

Kako delujejo SSL certifikati?

Medtem, ko obiskovalci brskajo po spletu in izpolnjujejo različne osebne podatke ter plačujejo s plačilnimi karticami, so na udaru zelo občutljivi podatki. Nanje neprestano prežijo številni goljufi, ki iščejo idealno priložnost, da v zahtevane vire vstavijo zlonamerno kodo in s tem pridobijo podatke o kreditnih karticah in podobno.

SSL certifikati ščitijo vašo domeno
SSL certifikati so digitalna potrdila, ki potrjujejo identiteto spletnega mesta in omogoča šifrirano povezavo.

In verjetno vas zanima, kakšno vlogo imajo pri tem SSL certifikati? V tem primeru šifrirajo zahteve in odgovore HTML na takšen način, da napadalec ne vidi podatkov na kartici, ampak samo naključne znake. To pomeni, da je za obiskovalce spletne strani z SSL certifikatom, brskanje popolnima varno in brezskrbno.

Vrste SSL certifikatov

V osnovi vsi internetni certifikati uporabljajo podobne metode za zagotavljanje šifriranja, preverjanja pristnosti in integritete, vendar se med seboj razlikujejo predvsem v tem, kateri podatki se preverjajo oziroma v stopnji zaščite, ki vam jo ponujajo. Na podlagi tega ločimo različne vrste SSL certifikatov:

Tukaj so 3 glavne vrste SSL certifikatov. Primarna motivacija za HTTPS je preverjanje pristnosti dostopanega spletnega mesta ter varovanje zasebnosti in celovitosti izmenjanih podatkov med prenosom.
  • Razširjeni SSL certifikat: To je najdražji certifikat, ki v naslovni vrstici brskalnika prikazuje ključavnico. Če kliknete nanjo, dobite podatke o lastniku spletnega mesta in državi podjetja. 
  • Poslovni SSL certifikat: To je internetni certifikat, ki ponuja srednjo stopnjo zaupanja. V tem primeru, če kliknete na ključavnico, boste dobili podatke o lastniku domene in če organizacija deluje zakonito.
  • Domenski SSL certifikat: Ta vrsta internetnega certifikata ponuja najnižjo raven preverjanja. V naslovni vrstici je prikazana zelena ključavnica, ki potrjuje le lastništvo domene.

Vsi omenjeni SSL certifikati imajo svoj namen, in sicer varovanje podatkov, ki jih na spletnih straneh pustijo obiskovalci. Poleg tega pa potrjujejo tudi vašo identiteto, omogočajo višjo uvrstitev v Googlu in večjo varnost pri plačevanju s kreditnimi karticami ter na ta način izboljšujejo zaupanje strank.

Objave iz iste kategorije: